Lastar Hendingar

« Alle Hendingar

  • Denne hending er over.

Ungt Entreprenørskap – SMARTcamp for lærarar

Kurshaldar: Nina Østensjø

21. januar kl. 12:00 - 15:00

Målgruppe: 5.- 7. klasse

Dato: 21. januar 2020

Tid: 12:00- 15:00

Sted: Atheno sin lokaler, Vabakkjen, Stord

Gjennomføring i skulane: januar-  mars

Kommunekåring mars/ april

Fylkesfinale på VilVite 22. april.

Påmelding innen 14. januar til nina.ostensjo@ue.no  mob: 92 66 07 76

Det blir servert lunsj kl 12. Merk i påmelding om du skal ha lunsj.

Kurset er gratis.

 

SMARTere Energi gir elevene mulighet og rom for kreativitet, innovasjon, faglig innhold og kunnskap om lokalt næringsliv.

Gjennom prosjektet har UE i Sunnhordland knyttet lokalt næringsliv opp til prosjektet ved å utfordre dem mht problemstillinger, mentor- virksomhet og juryarbeid.

Elevene utfordres særlig mht gruppearbeid/ samarbeid, kreativitet og presentasjon.

 

Hva er SMART?

SMARTere Energi tar utgangspunkt i SMART programmet Elevene løser et problem de får presentert fra lokalt næringsliv eller som de har kartlagt selv.

 En metode for 5.-7 trinn der elevene

får erfaring med og kunnskap om hvordan de kan være med å bidra til positive forandringer for seg selv og andre, gjennom å bruke sine egne ideer, sitt nettverk og andre aktører i lokalmiljøet.

Et prosjekt der elever på 5.-7.trinn over En gitt periode skal jobbe med problemløsning og ideutvikling for å skape nye løsninger knyttet til temaet smart energi.

 

Ungt Entreprenørskap utarbeider forslag til tidsplan og øvelser.

Skolene skal selv stå for gjennomføringen  av prosjektet. UE kan være  med i oppstart etter ønske fra skolene så langt det lar seg gjøre.

Detaljar:

Dato
21. januar
Tid:
12:00 - 15:00
Kategori:

Arrangør

Atheno

Kurshaldarar

Kurshaldar
Nina Østensjø
Beskrivelse
Nettside

Lokale

Atheno sine lokaler
Vabakkjen 6
Stord, Hordaland 5411 Norway
+ Google-kart
Nettstad:
http://www.atheno.no/

Registrerte deltakarar

NamnArbeidsstad - Eining
Fredrik ChristensenFoldrøy skule
Vidar SteinslandGilje skule
Helga Marie HallerakerGilje skule
Maren BarlandGilje skule
Øyvind VisteHystad skule
Stian TønderHystad skule
Per Ness ValvatnaHystad skule
Elin MikkelsenLitlabø Skule
Steinar Saghaug HallandLitlabø skule
Tone Beate NordfonnLitlabø skule
Marianne BøyumMalmanger skule
Marianne AnglevikMoster skule
Marit SkeieMoster skule
Iselin Christensen BjellandMoster skule
Kjersti HiltMoster skule
Jorunn Brattabø HopeMoster skule
Gisle HjelmenMoster skule
Kjerstin NøtlandRimbareid skule
Anne Helene VestbøstadRimbareid skule
Rune Longfjeld RimmereidRimbareid skule
Solveig JægerSelevik skule
Elisabeth KjærlandSelevik skule
Stian LarsenSvortland skule
Solveig Merete MælandSvortland skule
Norolf Eide TvedtenUndarheim Skule
Eirin Amanda LeiglandUndarheim Skule
Gunvor SteinslandValestrand Oppvekstsenter
Gunnar InnværVåge Skule
Monica Tveit SæverudVåge skule
Runar ØvrebøØvrebygda skule

Registreringar er stengd for denne hendinga.