Lastar Hendingar

« Alle Hendingar

Leiarkonferansen 2021

27. oktober kl. 9:30 - 28. oktober kl. 15:00

Velkommen til Leiarkonferansen 2021!

 

Laget rundt barn og unge

Kva krev oppvekstreforma av oss som leiarar?

 

Onsdag 27.10: SAL: MARITIM HALL

Program:

09.30 Opning og velkommen

10.00 Kristian Øen, NLA – Kunsten å balansere – Empatisk støtte og kritiske diskusjoner i fagmiljøet
I overordnet del av læreplanen heter det at «Skolen skal være et profesjonsfaglig fellesskap
der lærere, ledere og andre ansatte reflekterer over felles verdier, og vurderer og
videreutvikler sin praksis». Hva innebærer dette i forhold til utvikling av en inkluderende
praksis, og hva kreves for å etablere et reflekterende og kritisk profesjonsfellesskap. Økten vil kombinere foredrag og arbeid i grupper.

12.30 Lunsj

13.30 Peder Haug, Høgskulen i Volda
1. Kva var bakgrunnen for å erstatte omgrepet integrering med omgrepet inkludering?
2. Om dei sentrale omgrepa og utfordringane knytte til forventningane om inkluderande
læringsmiljæ (gjeld også nokre av dei sentrale momenta frå Meld. St. 6 (2019-2020)).

15.30 Avslutning dag 1
Pausar vert lagt inn ved behov.

20.00 Middag – sosialt og kulturelt samvær i Scandic Maritim hall

 

Torsdag 28.10: SAL: MARITIM HALL

07.00 – Frukost

Program:

08.30 Marco Elsafadi

10.00 Pause. Utsjekk av romma må takast i pausen

10.30 Peder Haug, Høgskulen i Volda
• Korleis møte utfordringane nemnde i del 1?
• Om evidens og inkluderane opplæring

12.15 lunsj

13.15 Kjetil Andreas Hansen, Karmøy PPT – Et godt lag rundt barnet – hvordan lykkes vi?
Barnehage, skole og hjelpeapparatet stilles overfor stadig tydeligere krav og forventninger om å avdekke barn og unges utfordringer så tidlig som mulig og å løse disse innenfor et inkluderende felleskap. Hva krever dette av lederskap i oppvekstsektoren og hvordan kan vi lykkes med å skape
et godt og robust lag rundt barn og unge?

15.00 Avslutning
Pausar blir lagt inn etter behov.

Målgruppe:
Leiarar i barnehage, skule, PPT, kulturskule og vaksenopplæring

Påmeldingsfrist: Påmelding stengt

NB! skriv under “Anna” kva kurspakke du vil ha


Prisar (med atterhald om justering): (den siste summen gjeld deltakarar utanfor FOS området)
A) Full kurspakke m/ overnatting i enkeltrom: kr 2800 (3500),-
B) Full kurspakke m/overnatting i dobbeltrom kr 2400 (3200),-
C) Dagpakke begge dagar eksl middag ” 1000 (1500),- per dag.
E) Middag (for dei med dagpakkar) ” 300 (400),-

Hotellet tilbyr tilknytningsdøgn for deltakarane for kr 1110,- (enkeltrom) – kr 1365(dobbeltrom). Dette må bestillast og gjerast opp for direkte med hotellet. Bruk «FOS leiarkonferanse» som stikkord ved bestilling.

Vår kontaktperson: Sara Bore ,tlf. +47 52 86 32 63 • Mail: Sara.Bore@hotelmaritim.no

For meir informasjon :
Bjørn Tore Enerstvedt, 92093681
bjorn@sveio.kommune.no

Detaljar:

Start:
27. oktober kl. 9:30
Slutt:
28. oktober kl. 15:00
Kategoriar:
,

Arrangør

FOS

Lokale

Scandic Maritim hotell
Åsbygata 3
Haugesund, Rogaland 5528 Norway
+ Google-kart

Registrerte deltakarar

NamnArbeidsstad - Eining
Camilla TverfjellAuklandshamn Skule
Marianne Lyngnes BjørnebøleAvd.Barn og Familie, PPT
Sturla HellandBarn og familie
Linda HellenBarne og Familietenesta , verksemdsleiar
Birgit Sønstabø EsperøBarne og Familietenesta, Barnehageteam/spesialpedagogisk avd
Gro Marita Våge TullochBarne og Familietenesta, Barneskuleteam
Marianne UndheimBarne og Familietenesta, Ungdomsteam
Therese GrasdalBarne og Familietenesta, inntaksteam
Anette KallevågBarne og familietenesta, Bømlo Kommune
Liv Turid S. HalbmayrBarne og familietenesta, Bømlo Kommune
Christin KlubbenBremnes Ungdomsskule
Britt-Carine PetitBremnes Ungdomsskule
Marianne StaddelandBremnes ungdomskule
Solrunn Irene KvamenBremnes ungdomsskule
Nina BernhardsenBringedalsbygda skule
Astrid Wallem HagenBråtveit natur og kulturbarnehage
Jorunn SortlandBømlo PPT
Bjørn Håvard BjørklundBømlo kommune
Katrine HausbergBømlo kommune Meling skule
Kristine SætreBømlo kommune, rådhuset
Kari Friis SortlandBømlo vaksenopplæring
Maren Laurhammer GiljeBømlo vaksenopplæring
Anne Karin NilsenDalen FUS barnehage
Helene BjørnebølrDønhaug gardsbarnehage
Vigdis GammelsaetherEining Barn og familie
Vegard TollaksenEkrene
Linda HeimstadEnge skule
Morten OdéenEnge skule
Ingunn Merete SteinstøEnge skule
Silje Tjelmeland ØrenEnge skule
Marion Røysland VågeEspira Finnås barnehage
Mona Herskedal FjellandEspira Halsnøy kloster barnehage
Mona Herskedal FjellandEspira Halsnøy kloster barnehage
Evy BjørkheimEspira Hollund barnehage
Kjersti NilsenEspira Rubbestadneset As
Johanne Geitung HåvikEspira Salamonskogen
Heine LarsenEspira Salamonskogen
Ruth VihovdeEspira Solkroken barnehage
Mona SævikEtne kommune
Mone NilsenFitjar kommune
Serina SørfonnFitjar soknerådsbarnehage
Aud Jorunn VedøyFitjarstølane barnehage
Karianne StadheimFjellheim FUS friluftsbarnehage
Karianne StadheimFjellheim FUS friluftsbarnehage
Vibeke DahlFoldrøy skule
Trine HellesfjordFuruly barnehage
Hilde JohannessenFørde barnehage
Bjørn Tore EnerstvedtFørde skule
Birthe BlokhusFørebyggande tenester
Jorunn HystadFørebyggjande helse
Maryann SteinsbøGilje skule
Kristin IsdalHalsnøy skule
Jorunn SætreHalsnøy skule
Lilli Britt UrheimHatlestrand oppvekstsenter
Viviann TuftenHatlestrand, Ølve og Varaldsøy barnehage
Åshild K. VallestadHaugesund kommune, PPT
Torunn TveitaHillestveit skule
Margrethe EideHillestveit skule
Mariann RisdalHusnes ungdomsskule
Stig Berge-SoldalHusnes ungdomsskule
Silje Eide RustenHusnes ungdomsskule
Wibekke Hovda BalchenHystad skule
Pål HellandHystad skule
Elisabeth NygaardKommuneadministrasjonen
Signy Aarre PrestnesKvinnherad Kommune
Rickard RørosKvinnherad PPT
Heidi SolheimKvinnherad kommune
åse EideKvinnherad kommune
Kristin TaxtKåreviksmarka FUS barnehage AS v Kristin H. TAxt
Marit Stalheim GrimstadLangeland skule
Anita ErisenLangeland skule
Madli EikehaugenLangeland skule
Ina BaraneLangevåg barnehage
Bjarte BongomLeirvik skule
Trude FærevågLeirvik skule
Tove TverderøyLeirvik skule
Hege HavnLitlabø skule
Kesia PalmerLitlabø skule
Hanne HesjedalMauranger skule
Svanhild HolmeMaurtua Barnehage Bømlo SA
Lene Sortland NesseMaurtua Barnehage Bømlo SA
Gro Hege HaldorsenMaurtua Barnehage Bømlo SA
Nina Sofie Solheim MonsvikMeling skule
Solfrid PedersenMoster skule
Merete FjellheimMoster skule
Ann Iren Skjøtskift DahlMoster skule
Hans-Gunnar SkreslettMoster skule
Lars Magnar KaldestadMyrane barnehage
Mona VaageNaustvågen barnehage
Anne Kristin AasethNordbygdo FUS barnehage as
Pål RosethNordbygdo ungdomsskule
Anne Hege RogneNordbygdo ungdomsskule
Anne SundeNysæter ungdomsskule
Anne Mari V. MatreOlderdalen FUS kulturbarnehage
Heidi HattebergOmvikdalen skule
Maisen TollefsenPPT Haugesund, Sveio og Utsira
Line VatlandPPT Haugesund, Sveio og Utsira
June LoddenPPT Haugesund, Sveio og Utsira
Erling Andre Ytterøy L\`orangePPT Haugesund, Sveio og Utsira
Thor Erik SandvikPPT Haugesund, Sveio og Utsira
Beate EngesethPPT Haugesund, Sveio og Utsira
Therese DavidsenPPT Haugesund, Sveio og Utsira
Tine HornelandPPT Haugesund, Sveio og Utsira
Sigrun Fagertun GunnarshaugPPT Haugesund, Sveio og Utsira
Hilde HauglandPPT Haugesund, Sveio og Utsira
Liv Karin Salhus ThorbjørnsenPPT Haugesund, Sveio og Utsira
Inger GundersenPPT Haugesund, Sveio og Utsira
Kjell JabjørPPT Haugesund, Sveio og Utsira
Olga VasylchenkoPPT Haugesund, Sveio og Utsira
Ann Helen IversenPPT Haugesund, Sveio og Utsira
Jannecke FjeldtvedtPPT for Fitjar, Tysnes og Stord
Jannecke FjeldtvedtPPT for Fitjar, Tysnes og Stord
Bjørn Olav TveitROSENDAL UNGDOMSSKULE
Thor-Gunnar BakkeRimbareid
Aina Kristin HaalandRimbareid barne- og ungdomsskule
Dan TorbjørnsenRimbareid skule
Trude MathiesenRimbareid skule
Britt Kristin LadehaugRommetveit skule
Gro Sissel Langeland BjordalRommetveit skule
Trine Skår LandeRommetveit skule
Kjersi BergeRosendal ungdomsskule
Rune MelheimRosendal ungdomsskule
Geir HolmeRubbestadneset skule
Tone Osestad BaugstøRubbestadneset skule
Kristin SkareRådhuset
John Karsten RaunholmRådhuset
Irene Nilsen VinjeSagvåg barnehage avd. Nysæter
Anita BorrevikSagvåg bhg, avd. Tjødnalio
Mariann SteinslandSagvåg maritime FUS barnehage
Mariann SteinslandSagvåg maritime FUS barnehage
Egil PetterteigSagvåg skule
Lars BakkaSagvåg skule
Hanna Haugan SolheimSektor oppvekst
Hanna Haugan SolheimSektor oppvekst
Elisabeth KjærlandSelevik skule
Anne-Grethe BergeSkarveland skule
Hildebjørg RøssbergSkogatufto barnehage
Torhild MollandSkånevik barnehage
Anne HuneideSkånevik skule
Kari JohanssonSkånevik skule
øyvind SpissøyStord Kommune
Ragnhild StorebøStord kommune
Siri Marie ErlandStord kommune
Sanna PynnönenStord kommune
Ingvild StautlandStord ungdomsskule
Tone Margunn SkåtevikStord ungdomsskule
Rune Valvatne AskStord ungdomsskule
Ellen TanggaardStord ungdomsskule
Ellinor Sandvik GaasdalSunde barnehage
Einar OpdalSunde skule
Eva RefvikSunde/Undarheim skule
Bente ApelandSveio Barnehage
Gunnhild StaupeSveio kommune
Brynhild S HerheimSveio kommune skule og bhg. Mrk prosjektnr 10023
Petter SteenSveio kommune, avdeling skule og barnehage
Lene LierSveio skule
Heidi Lyngholm StorsteinSveio skule
Kari VraspillaiSævarhagen FUS barnehage
Kari BraathenTjødnalio skule
Kristine VikanesTjødnalio skule
Sigfrid LeifsenTrodlahaugen barnehage
Marion HagaUndarheim skule
Marie Elisabeth KaldestadUndarheim skule
Ann Irene SæleUskedalen barnehage
Odd Steinar ArnesenUskedalen skule. Kvinnherad kommune
Katrin Innvær AnkervoldUtdanningsforbundet i Fitjar
Frode GaasdalValen skule
Arve MyklebustValestrand oppvekstsenter
Hildegunn GrundvoldValvatna FUS barnehage
Ronny ValdersnesVikse skule
Kristine RossehaugVikse skule
Olaug HovdaVåge skule
Gunnlaug Vågen TjelmelandÅkra barnehage
Bjørn Rune BerganeÅkra oppvekstsenter
Maren OdlandÅs barnehage
Lene PresthaugÅs barnehage
Sigbjørn AarlandØvrebygda skule
Hege Mehammer TofteØyatun skule
Mette HvidevoldØyatun skule

Registreringar er stengd for denne hendinga.