Lastar Hendingar

« Alle Hendingar

Elevar med åtferd som utfordrar

Kurshaldar: Belinda Ekornås

29. januar kl. 8:30 - 10:30

Dette er eit 2-timars føredrag, som kan vera eit godt utgangspunkt for vidare arbeid (resten av dagen) på eigen arbeidsstad.

Kl. 08.30 – 10.30

Disse elevene har behov for mer og tettere oppfølging i skolehverdagen. Kursholder gir deg oppdatert kunnskap om hvordan vi kan hjelpe og støtte disse elevene slik at de føler seg inkludert og opplever mestring både faglig og sosialt.

Dette kurset handler om barn som kan være vanskelig både å forstå og støtte fordi de reagerer sterkere eller annerledes enn jevnaldrende. Tiltak som er nyttige for medelever kan føre til sinneutbrudd eller tilbaketrekning og i verste fall skolefravær for disse barna. Kunnskap om barn som er over- eller underaktivert gir grunnlag for å drøfte virksomme tiltak for å støtte barna.

I løpet av kursdagen vil du få forslag til tiltak for å hjelpe barn med psykiske vansker å regulere sinne, aktivitet og engstelse. Tiltak som støtter barnas regulering bidrar til at de kan få bedre faglig og sosial tilpasning. Det vil bli presentert konkrete forslag til endringer i skolehverdagen for å hjelpe barna å oppleve mestring faglig og for å forebygge konflikter i overgangssituasjoner og friminutt.

Kursinnhold

  • Hvordan påvirker reguleringsvansker barna, både over- og underaktivering?
  • Hvordan kan vi hjelpe barn til å regulere følelser og aktivitet når de er i en utfordrende situasjon?
  • Forebygging av sinneutbrudd, uro og tilbaketrekking gjennom tilpasninger over tid
  • Støtte til opplevelse av mestring i skolehverdagen
  • Styrke sosial tilhørighet gjennom konkrete tiltak for å forebygge og unngå konflikter og sinneutbrudd
  • Gjøre avtaler med barnet og sammen finne forslag til løsninger på det som er vanskelig

Påmeldingsfrist: 14.01.21

Detaljar:

Dato
29. januar
Tid:
8:30 - 10:30
Kategoriar:
,

Arrangør

BRO AOF

Kurshaldarar

Kurshaldar
Belinda Ekornås
Beskrivelse
Nettside

Lokale

Digitalt, Microsoft teams
Norway + Google-kart

Registrerte deltakarar

NamnArbeidsstad - Eining
Anne Solveig MælandBremnes Ungdomsskule
Janne EllingsenBremnes Ungdomsskule
Gunnar MelingBremnes Ungdomsskule
Kenneth NesseBremnes Ungdomsskule
Merete H. AnglevikBremnes Ungdomsskule
Louise ÅdnanesBremnes Ungdomsskule
Vivian KrogsætherBremnes Ungdomsskule
Petra Elisabet ErstadBremnes Ungdomsskule
Torhild Tysnes HaldorsenBremnes Ungdomsskule
Tina Totland RøyrvikBremnes Ungdomsskule
Julie Hope SortlandBremnes Ungdomsskule
Britt Jorunn RolfsnesBremnes Ungdomsskule
Nina SørliBremnes Ungdomsskule
Ellen Marje ThorlandBremnes Ungdomsskule
Kjersti HestenesBremnes Ungdomsskule
Asta Merethe Johannessen TollaksvikBremnes ungdomskule
Marianne StaddelandBremnes ungdomskule
Tilla Elisabet InstefjordBremnes ungdomskule
Anette OaBremnes ungdomskule
Janne JonassenBremnes ungdomsskule
Solrunn Irene KvamenBremnes ungdomsskule
Heidi ØklandBremnes ungdomsskule
Ove Johan BorgemyrBremnes ungdomsskule
Trygve TollaksenBremnes ungdomsskule
Elke K S AglappenBremnes ungdomsskule
Hege LarssenBremnes ungdomsskule
Bergitte HovlandBremnes ungdomsskule
Kari Sortland VaulaBremnes ungdomsskule
Birthe Steinsbø GaulenBremnes ungdomsskule
Solbjørg Eide VikBremnes ungdomsskule
Randi BlåsternesBremnes ungdomsskule
Trude FinnebottenBringedalsbygda skule
Helga StokkaBømlo PPT
Bente Hovland BergtunBømlo PPT
Katrine HausbergBømlo kommune Meling skule
Ove HåstøBømlo kulturskule
Miroslav PotfajBømlo kulturskule
Tone Synneve MyklebustBømlo kulturskule
Tone Christin RøsslandBømlo kulturskule
Arne KvarvenBømlo kulturskule
Webjørn SætherBømlo kulturskule
Sofie BjellandBømlo kulturskule
Stein HøylandBømlo kulturskule
Linn EspelandBømlo kulturskule
Tien Dieh DinhBømlo kulturskule
Betina BårtvedtBømlo kulturskule
Vlastimir BelicBømlo kulturskule
Marco ThomasBømlo kulturskule
Nina SeleBømlo kulturskule
Arvid MikkelsenBømlo kulturskule
Ruth MallinsonBømlo kulturskule
Håvard KrokaFitjar kulturskule
Rune NesseFitjar kulturskule
Ole Andre WesterheimFitjar kulturskule
Constanze AlmklovFitjar kulturskule
Bastian VelandFitjar kulturskule
Svein Roger KoppangFitjar kulturskule
Orlaug Kathrine EvensenFitjar kulturskule
Nina Aarbø OlsenFitjar kulturskule
Elin SortlandGilje
Hildegunn StokkenesGilje skule
Helga Marie HallerakerGilje skule
MAgni GjøsæterGilje skule
Vidar SteinslandGilje skule
Ragnhild NesseGilje skule
Anne Petra HallerakerGilje skule
Invild AlvsvågGilje skule
Maren BarlandGilje skule
Jorunn LidalGilje skule
Lilliann Sortland KallevågGilje skule
Venke EngenesGilje skule
Ivonne ErslandGilje skule
Maryann SteinsbøGilje skule
Møyfrid OlsenGilje skule
Laila LjostveitHatlestrand oppvekstsenter
Emma HaukenesHatlestrand oppvekstsenter
Karina HauglandHusnes ungdomsskule
Liv-Bente HjelmelandHusnes ungdomsskule
Maria LeglandHusnes ungdomsskule
Leila. M. Knudsen EspevikHusnes ungdomsskule
Linda OlsenHusnes ungdomsskule
Frøydis GjuvslandHusnes ungdomsskule
Nicholas HughesKvinnherad kulturskule
Mauricio WeimarKvinnherad kulturskule
Olena PasichnykKvinnherad kulturskule
Clive AndersonKvinnherad kulturskule
Kirill ZiminKvinnherad kulturskule
Silje DyrsethKvinnherad kulturskule
Ingvald T. Nilsen-NygaardKvinnherad kulturskule
Yuko ShutoKvinnherad kulturskule
Koshiwai SabunetiKvinnherad kulturskule
Kjell SkarsfjordKvinnherad kulturskule
Espen AttramandalKvinnherad kulturskule
Kristine Oyre TeigenKvinnherad kulturskule
Sylwia MocarskaKvinnherad kulturskule
Signe ØvregårdLeirvik Skule
Gunn AleksandersenLeirvik Skule
Merete NybruLeirvik Skule
Marie B. KvalvikLeirvik Skule
Tine DrangeLeirvik Skule
Andreas BjordalLeirvik Skule
Tove Kristin TveitLeirvik Skule Stord kommune
Ida Margrethe GrovLeirvik skule
Tove TverderøyLeirvik skule
Anne Grethe HillesdalLeirvik skule
Gulfidan CakirogluLeirvik skule
Linda PetterteigLeirvik skule
Elin PoldenLeirvik skule
Inger Marit SætrevikLeirvik skule
Jorun EikelandLeirvik skule
Laila TeigenLeirvik skule
Lars Ivar SundførLeirvik skule
Cecilie Eriksen RaunholmLeirvik skule
Kristine OlsenLeirvik skule
Vigdis HagaLeirvik skule
Eirik JonssonLeirvik skule
Marit MellesdalLeirvik skule
Trude FærevågLeirvik skule
Brita MehlLeirvik skule
Anne Sissel SkilbreiLeirvik skule
Liv Berith MonsrudLeirvik skule
Eir VikørenLeirvik skule
Fredrich JørgensenLeirvik skule
Bjarte BongomLeirvik skule
Laila HimleLeirvik skule
Hildegunn EskelandLeirvik skule
Kjersti TotlandLeirvik skule
Anne JentoftLeirvik skule
Kato VangenLeirvik skule
Tomasz SwieckiLeirvikskule
Trude HavneråsMalmanger Skule
Eirun MaurangsnesMalmanger Skule
Therese AbrahamsenMalmanger skule
Elisabeth LønningenMeling
Veronica KnoopMeling Skule
Torill StensenMeling Skule
Ann Kristin GiljeMeling Skule
Jarle SæverudMeling skule
Ingvild Nordvang NesseMeling skule
Lene Fossdal GjøsteinMeling skule
Malin MælandMeling skule
Linda Steinsbø ØklandMeling skule
Nina MonsvikMeling skule
Iren SævikMeling skule
Miriam SortlandMeling skule
Jenny VestrheimMeling skule
Hege GåslandMeling skule
Eirin TotlandMeling skule
Laura SøvoldMeling skule
Gjertrud KibsgårdMeling skule
Sissel FylkesnesMeling skule
Kjersti WiikMeling skule
Torhild SkimmelandMoster Skule
Marileth UrangsæterMoster Skule
Anne Grethe StavlandMoster Skule
Eva Lise HellandMoster Skule
Marita PedersenMoster Skule
Britt Leni GrønåsMoster Skule
Bjørg SimonsenMoster Skule
Doris Grindheim GauselMoster skule
Nina Sofie HatlevikRimbared skule
Thor-Gunnar BakkeRimbareid
Hilde BukkholmRimbareid
Helga Olsen AadlandRimbareid
Ida Marlen HavnRimbareid Skule
Katrin AnkervolfRimbareid b/ u skule
Ane Synnøv OlsenRimbareid barne og ungdomsskule
Kari Lillenes TorlandRimbareid barne og ungdomsskule
Seselie VikanesRimbareid barne og ungdomsskule
Lise Klementsen GrundvoldRimbareid barne og ungdomsskule
Solveig LieRimbareid barne og ungdomsskule
Solveig Sætre ThunestvedtRimbareid barne og ungdomsskule
Christine AuestadRimbareid barne- og ungdomsskule
Cecilie FredheimRimbareid barne- og ungdomsskule
Elin DahleRimbareid barne- og ungdomsskule
Tora Tislevoll GerhardsenRimbareid barne- og ungdomsskule
Evy SkogedalRimbareid barne-og ungdomsskule
Reidun DyrøyRimbareid skule
Dan TorbjørnsenRimbareid skule
Hilde Karin Vedøy EikenRimbareid skule
Renate HellandRimbareid skule
Silje Merethe TræetRimbareid skule
Berit HjelmenRimbareid skule
Liv Mari LønningRimbareid skule
Hanne AlmåsRimbareid skule
Marte Belsvik HansenRimbareid skule
Heidi LiarbøRimbareid skule
Laila StøleRimbareid skule
Hilde Volden de FineRimbareid skule
Aina Kristin HaalandRimbareid skule
Frøydis AlmåsRimbareid skule
Trude MathiesenRimbareid skule
Anne Helene VestbøstadRimbareid skule
Kitty TræetRimbareid skule
Lena Kjær-JohansenRimbareid skule
Ingjerd LorentsenRimbareid skule
Rønnaug HestenesRimbareid skule
Mona Alfsvåg TraaRimbareid skule
Lillian GjøsæterRimbareid skule
Sigfrid SøtrevikRimbareidskule
Marit Nordfonn KarlsenRommetveit skule
Tor-Jarle TurbækmoRommetveit skule
Lisa Meldahl OlsenRommetveit skule
Margareth StenersenRommetveit skule
Tina Maria EngelsenRommetveit skule
Karoline MikalsenRommetveit skule
Tove HervikRommetveit skule
Jon Vegard NaustdalRommetveit skule
Linda SvendsenRommetveit skule
Siv BreidvikRommetveit skule
Anette Landa HellandRommetveit skule
Ingvild ØstensenRommetveit skule
Turid GuddalRosendal ungdomsskule
Anita L. SolfjellRosendal ungdomsskule
Torill S. EriksenRosendal ungdomsskule
Aina Elise HusSkarveland
Elisabeth BlokkumSkarveland SKULE
Anne Grethe BergeSkarveland skule
Solfrid OlsenSkarveland skule
Janne SeimSkarveland skule
Bjarnhild SjoSkarveland skule
Elida AlsakerTjødnalio skule
Tor Harald PedersenTjødnalio skule
Kristine Sævdal AarbøTjødnalio skule
Jane Stokken StørdalTjødnalio skule
Britt Iren Tranøy StokkenTjødnalio skule
Anita Ånerå KvarvenTjødnalio skule
Sigbjørn SøylandTjødnalio skule
Rina HesjedalUndarheim skule
Jorunn HattebergUndarheim skule
Nils Magnus RødlandUndarheim skule
Daniel SundalUndarheim skule
Sandra RøsslandUndarheim skule
Karin SolbergUndarheim skule
Anne Karin HaavikUndarheim skule
Linda Mari BotnenUndarheim skule
Jorunn G MyklebustUskedal skule
Eva Irene S MyklebustUskedalen Skule
Gunnbjørg EikUskedalen Skule
Hildegunn HansenUskedalen skule
Linda SkjellevikValen
Liv Margareth Betgr EngelsenValen skule
Anna Maria GullaksenVåge Skole
Randi UrangsæterVåge Skule
Ingrid KristensenVåge skule
Bjørg Karin MælandVåge skule
Kristin Økland LøklingVåge skule
Gunnar InnværVåge skule
Lars-Erik ØstbyVåge skule
Carolina Fernanda Henriquez MartinezVåge skule
Synne Lovise Vold GjerdeVåge skule
Margrethe Simonsen HopeVåge skule
Monica Tveit SæverudVåge skule
Marit Juell LoddenVåge skule
Olaug HovdaVåge skule
Randi FlokenesVåge skule
Unni Bekkevoldleirvik skule
Tone Andersenundarheim skule
Signe TjeldflåtÅkra oppvekstsenter
Anita OppedalÅkra oppvestsenter
Ailin SandenØvrabygda skule
Solveig JægerØvrebygda skule
Sigbjørn AarlandØvrebygda skule
Hildegunn SkjeltenØvrebygda skule
Kari Konglevoll PrestbøØvrebygda skule
Birte SteinslandØvrebygda skule
Vigdis Røen LeirvikØvrebygdaskule
Kari EikØyatun skule
Anita TysdalØyatun skule

Registreringar er stengd for denne hendinga.